
Vägglampa NorlysChelsea 96H: 310 mm
Rek. pris 8 816 kr
!
3 902 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Bredd

Chelsea 96
H: 310 mm3 902 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Väggarm Chelsea Koppar 963
Chelsea är en exklusiv serie av armaturer för både vägg, tak, portstolpar och högre stolpar. Armaturhuvuden är tillverkad i obehandlad koppar. Stolpar och väggfäste är tillverkad i gjuten aluminium. Glas i klar polykarbonat. Hörnfäste finns som tillbehör för vissa väggmodeller. Olika fästanordningar finns som tillbehör för stolparna.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
|---|---|
| Art.Nr. | 7724018 |
| Färg | Koppar |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | E27 |
| Effekt | 57 W |
| Bredd | 210 mm |
| Energieffektivitet | A+-D |
| Stil | Klassisk |
| Material | Koppar |
| Serie | Chelsea |
| Typ | Fasadbelysning |
| Djup | 125 mm |
| Höjd | 310 mm |
| Spänning | 240 V |
| IP-Klassning | IP44 |
| EAN-nr | 7042899620047 |
