Vägglampa Norlys Paris Liten
Rek. pris 716 kr
fr.464 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Paris Liten
464 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Väggarmatur Paris Svart 160B
En mycket omtyckt version av Paris väggmodell med nedljus. Tillverkad i galvaniserad eller lackerad stålplåt. Finns även en variant i koppar. Två olika storlekar. Kan även fås med LED-modul i både 3000 eller 4000K och även i flera olika färger.
Recensioner
Per KVerifierad köpare
för 1 år sedanSnygga lampor fint sken
Anders JVerifierad köpare
för 2 år sedanPrecis som förväntat😊
Joachim HVerifierad köpare
för 6 år sedanJag är helnöjd med Norlys Paris lampan - köpte 9 stycken som sitter på några bodar vi vår parkering.
Lovisa UVerifierad köpare
för 7 år sedanStilren, bra funtion.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Färg | Koppar, Stål, Svart, Vit |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED, Nej |
| Dimbar | Nej, Ja |
| Sockel | E27, LED-modul |
| Ljustemperatur | -, 3000, 4000 K |
| Effekt | 6, 28, 8,7 W |
| Bredd | 230 mm |
| Energieffektivitet | A++, A+-D |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 140 mm |
| Stil | Modern |
| Höjd | 115 mm |
| IP-Klassning | IP43 |
| Material | Stål |
| Serie | Paris |
| Typ | Fasadbelysning |
| Effekt/prestanda | 6, 28, 8,7 W |

