Vägglampa PR Home LutonSvart
978 kr
926 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Svart

Luton
Svart
926 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Vägglampa PR Home Luton är en fasadlampa i pulverlackad metall. Med E27-lamphållare anpassad för användning med såväl traditionellt glödljus som med nyare LED ljuskällor, max 15W. Godkänd för utomhusbruk i IP44-klass.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Vägglampa PR Home Luton är en fasadlampa i pulverlackad metall. Med E27-lamphållare anpassad för användning med såväl traditionellt glödljus som med nyare LED ljuskällor, max 15W. Godkänd för utomhusbruk i IP44-klass.
Jordad, 230V klass 1 armatur för fast väggmontage.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Art.Nr. | 120323 |
| Färg | Svart |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Sockel | E27 |
| Effekt | 15 W |
| Bredd | 140 mm |
| Djup | 160 mm |
| Höjd | 320 mm |
| Vikt | 2,42 kg |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP44 |
| Material | Metall |
| Effekt/prestanda | 15 W |
| Serie | Luton |
| Typ | Fasadbelysning |
| EAN-nr | 7330976124091 |

