Vägglampa PR Home Nils
Rek. pris 1 299 kr
fr.908 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Nils
908 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Vägglampa PR Home Nils är en fasadlampa i pulverlackad metall. Med E27-lamphållare anpassad för användning med såväl traditionellt glödljus som med nyare LED ljuskällor, max 15W.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Vägglampa PR Home Nils är en fasadlampa i pulverlackad metall. Med E27-lamphållare anpassad för användning med såväl traditionellt glödljus som med nyare LED ljuskällor, max 15W.
Övrigt
- Godkänd för utomhusbruk
- Jordad, 230V klass 1 armatur för fast väggmontage
- Godkänd för utomhusbruk
- Jordad, 230V klass 1 armatur för fast väggmontage
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Färg | Grå, Svart |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 15 W |
| Bredd | 180 mm |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 330 mm |
| Höjd | 235 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Material | Metall |
| Serie | Nils |
| Produkttyp | Fasadbelysning |
| Vikt | 1,08 kg |
| Effekt/prestanda | 15 kW |
