Vägglampa Steinel L 910
fr.1 177 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

L 910
1 177 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Vägglampa Steinel L 910 är en energieffektiv sensorlampa med modern design. Serie L900 är en vägglampa från Steinel med LED-ljuskälla.
Varumärke
SteinelBeskrivning
Vägglampa Steinel L 910 är en energieffektiv sensorlampa med modern design. Serie L900 är en vägglampa från Steinel med LED-ljuskälla.
Den är mycket energieffektiv genom sin moderna LED-ljuskälla och inte minst tack vare den intelligenta sensortekniken som bara tänder ljuset med full effekt när det verkligen behövs. På kvällen när det mörknar tänds lampan automatiskt med ett s.k. grundljus, som skapar stämning och trygghet.
Integrerat i lampan finns en nästan osynlig sensor som tänder ljuset med full effekt vid rörelse. På morgon släcks lampan lika automatiskt.
Integrerat i lampan finns en nästan osynlig sensor som tänder ljuset med full effekt vid rörelse. På morgon släcks lampan lika automatiskt.
Egenskaper
| Varumärke | Steinel |
| Färg | Antracit, Silver |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Dimbar | Nej |
| Sockel | Integrerad LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Effekt/prestanda | 9,8 kW |
| Bredd | 80 mm |
| Sensor | Ja |
| IP-Klassning | IP44 |
| Stil | Modern |
| Typ | Fasadbelysning |
| Serie | L 910 S |
| Höjd | 0,235 m |
| Spänning | 240 V |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Aluminium |
| Anslutning | 230 |
| Vikt | 0,725 kg |
| Djup | 85 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 180 ° |
| Höjd | 235 mm |
| Effekt | 9,8 W |
