Vägglykta Westal Eriksberg Gjuten Koppar/Klar
Rek. pris 12 604 kr
10 962 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Eriksberg Gjuten Koppar/Klar
10 962 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fri frakt!

Vägglykta Westal Eriksberg Gjuten Koppar/Klar är en genuin och klassisk hantverksprodukt som tillverkas enligt traditionella metoder. Armaturens underdel är tillverkad av antiksvart smide och överdelen i kraftigt oxiderad koppar som har en lucka för enkelt lampbyte. Lampan har vackert hamrat katedralglas även i takkonstruktionen vilket ger ett mycket stilfullt ljusspel.
Varumärke
WestalBeskrivning
Vägglykta Westal Eriksberg Gjuten Koppar/Klar är en genuin och klassisk hantverksprodukt som tillverkas enligt traditionella metoder. Armaturens underdel är tillverkad av antiksvart smide och överdelen i kraftigt oxiderad koppar som har en lucka för enkelt lampbyte. Lampan har vackert hamrat katedralglas även i takkonstruktionen vilket ger ett mycket stilfullt ljusspel.
Övrigt
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7701842 |
| Färg | Koppar |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Dimbar | Ja |
| Sockel | E27 |
| Bredd | 306 mm |
| IP-Klassning | IP23 |
| Stil | Klassisk |
| Typ | Väggarmatur |
| Serie | Eriksberg |
| Höjd | 0,93 m |
| Spänning | 230 V |
| Material | Koppar |
| Djup | 355 mm |
| Höjd | 930 mm |
| EAN-nr | 7393047246917 |
