
Golvlampa PR HomeAgnar med Saigon Utomhus
fr.1 586 kr
utvalda på
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Välj Färg
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Golvlampa PR Home Agnar med Saigon Utomhus är en lampa inklusive skärm Saigon som båda är anpassade för utomhusbruk. Foten har en E27-lamphållare för ljuskälla med max 40W, PR Home rekommenderar ljuskällan 1806404 Elect Led Filament Edison Clear 64mm. Över ljuskällan och lamphållaren sitter ett vitt plastlock samt en packning som skyddar mot väta.
Varumärke
Beskrivning
Golvlampa PR Home Agnar med Saigon Utomhus är en lampa inklusive skärm Saigon som båda är anpassade för utomhusbruk. Foten har en E27-lamphållare för ljuskälla med max 40W, PR Home rekommenderar ljuskällan 1806404 Elect Led Filament Edison Clear 64mm. Över ljuskällan och lamphållaren sitter ett vitt plastlock samt en packning som skyddar mot väta.
Lampskärmen har en flätad struktur som skapar ett vackert ljusspel, och är tillverkad i konstrotting som är ett vädertåligt material. Skärmen sätts fast i lampfoten med hjälp av ett specialfäste. Kabellängd 200 cm.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
|---|---|
| Effekt/prestanda | 40 W |
| Färg | Grå/Natur, Grå/Svart, Vit/Natur, Vit/Svart |
| Höjd | 1540 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Serie | Agnar |
| Sockel | E27 |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Kabellängd | 2 m |
| Djup | 380 mm |
| Vikt | 5,3 kg |
| Bredd | 380 mm |
| Effekt/prestanda | 40 kW |



