Fotlykta Westal Eriksberg Koppar/klar
Rek. pris 10 770 kr
9 155 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Eriksberg Koppar/klar
9 155 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fri frakt!

Fotlykta Westal Eriksberg Koppar/Klar är en genuin och klassisk hantverksprodukt som tillverkas enligt traditionella metoder. Armaturens underdel är tillverkad av antiksvart smide och överdelen i kraftigt oxiderad koppar som har en lucka för enkelt lampbyte. Den har vackert hamrat katedralglas även i takkonstruktionen vilket ger ett mycket stilfullt ljusspel.
Varumärke
WestalBeskrivning
Fotlykta Westal Eriksberg Koppar/Klar är en genuin och klassisk hantverksprodukt som tillverkas enligt traditionella metoder. Armaturens underdel är tillverkad av antiksvart smide och överdelen i kraftigt oxiderad koppar som har en lucka för enkelt lampbyte. Den har vackert hamrat katedralglas även i takkonstruktionen vilket ger ett mycket stilfullt ljusspel.
Övrigt
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7747671 |
| Färg | Koppar |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 775 mm |
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP23 |
| Material | Koppar |
| Serie | Eriksberg |
| Typ | Fotlykta |
| Bredd | 306 mm |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7393047246986 |
