Fotlykta Westal Rosendal Koppar
14 185 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Rosendal Koppar
14 185 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Fotlykta Westal Rosendal Koppar är en mycket ståtlig och imponerande armatur som sedan mitten av 60-talet tillverkas under hantverksmässiga former. Det cylinderformiga glaset med små luftbubblor återger ett vackert sken från ljuskällan då det bryter ljuset. Armaturtaket tillverkas i trycksvarvad koppar som med åren får en vacker mörk patina.
Varumärke
WestalBeskrivning
Fotlykta Westal Rosendal Koppar är en mycket ståtlig och imponerande armatur som sedan mitten av 60-talet tillverkas under hantverksmässiga former. Det cylinderformiga glaset med små luftbubblor återger ett vackert sken från ljuskällan då det bryter ljuset. Armaturtaket tillverkas i trycksvarvad koppar som med åren får en vacker mörk patina.
Övrigt
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7747655 |
| Färg | Koppar |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 760 mm |
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP23 |
| Material | Koppar |
| Serie | Rosendal |
| Produkttyp | Fotlykta |
| Bredd | 432 mm |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7393047252956 |

