Lykthus För Stolpe Norlys Koster 3000K
2 811 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Koster 3000K
2 811 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Stilrent lykthus för privat och offentlig belysning. Passar på stolpar med 60mm diameter. Finns med 3000K och 4000K. Även symmetrisk eller asymmetrisk ljusbild. Alternativa stolpar finns som tillbehör. I denna serie finns även väggarmaturer och kompletta stolpar. Brinntid 50 000 h. Passar för 50 mm stolpe.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Stilrent lykthus för privat och offentlig belysning. Passar på stolpar med 60mm diameter. Finns med 3000K och 4000K. Även symmetrisk eller asymmetrisk ljusbild. Alternativa stolpar finns som tillbehör. I denna serie finns även väggarmaturer och kompletta stolpar. Brinntid 50 000 h. Passar för 50 mm stolpe.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Art.Nr. | 1811GR |
| Färg | Antracitgrå |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Höjd | 450 mm |
| Effekt | 14,4 W |
| Sockel | Modul |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Kabellängd | 3,7 m |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 230 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 14,4 W |
| Serie | Koster |
| Typ | Stolparmatur |
| Vikt | 2,6 kg |
| Bredd | 245 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 1975 lumen |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7042891811085 |
