Lykthus Norlys Egersund Park
fr.4 185 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Egersund Park
4 185 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Varumärke
NorlysBeskrivning
Egersund Park Aluminium Lykthus 10W LED 3000K 959 Lumen ut Klass 1 Brinntid 50 000h IP65
Modern stolparmatur i gjuten aluminium. Passar för offentlig miljö såsom parkeringar och gångvägar. Kan levereras i färgerna aluminium och grafit.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Färg | Aluminium, Antracit |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Höjd | 380 mm |
| Effekt | 10 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Energieffektivitet | C |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 120 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Material | Aluminium, Plast (transparent) |
| Effekt/prestanda | 10 W |
| Serie | Egersund Park |
| Typ | Stolparmatur |
| Vikt | 2,4 kg |
| Bredd | 120 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 959 lumen |
| Tillverkarens Art.Nr. | 6106AL, 6106GR |

