Parkarmatur Norlys Borg 5147
fr.7 388 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Borg 5147
7 388 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Ett modernt lykthus i gjuten aluminium, passar till stolpar på ca. 3-4 meter och en diameter på 60mm. Glas i PMMA opalt. Finns i två olika färger. Kan sättas på vägg med ett väggfäste som tillbehör. Finns med både 3000K och 4000K. Stolpar finns som tillbehör. Brinntid 72 000 h.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Ett modernt lykthus i gjuten aluminium, passar till stolpar på ca. 3-4 meter och en diameter på 60mm. Glas i PMMA opalt. Finns i två olika färger. Kan sättas på vägg med ett väggfäste som tillbehör. Finns med både 3000K och 4000K. Stolpar finns som tillbehör. Brinntid 72 000 h.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Färg | Aluminium, Antracitgrå |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Höjd | 154 mm |
| Effekt/prestanda | 33 W |
| Sockel | Modul |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Kabellängd | 6 m |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 512 mm |
| Diameter | 512 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Aluminium |
| Serie | Borg |
| Produkttyp | Parkarmatur |
| Vikt | 4,92 kg |
| Bredd | 512 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 3183 lumen |
| Sensor | Nej |
