Parkarmatur Norlys Hammerfest
fr.8 019 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Hammerfest
8 019 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Ett modernt lykthus i gjuten aluminium, passar till stolpar på ca. 3-4 meter och en diameter på 60mm. Glas i PMMA opalt. Finns i två olika färger. Kan sättas på vägg med ett väggfäste som tillbehör. Finns med både 3000K och 4000K. Stolpar finns som tillbehör. Brinntid 72 000 h.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Ett modernt lykthus i gjuten aluminium, passar till stolpar på ca. 3-4 meter och en diameter på 60mm. Glas i PMMA opalt. Finns i två olika färger. Kan sättas på vägg med ett väggfäste som tillbehör. Finns med både 3000K och 4000K. Stolpar finns som tillbehör. Brinntid 72 000 h.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Färg | Aluminium, Antracitgrå |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Ljustemperatur | 3000, 4000 K |
| Höjd | 760 mm |
| Effekt | 32,5 W |
| Sockel | Modul |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Kabellängd | 6 m |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 550 mm |
| Diameter | 550 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 32,5 W |
| Serie | Hammerfest |
| Typ | Parkarmatur |
| Vikt | 9,18 kg |
| Bredd | 550 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Ljusflöde | 3117, 3310 lumen |
