Stolparmatur Norlys Koster 1832
6 386 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Koster 1832
6 386 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Komplett stolpe med modern armatur för privat och offentlig belysning. Tillverkad i gjuten aluminium. Stolpen är teleskopernade. Finns i två färger. Kan fås med 3000K eller 4000K. Symmetris eller asymmetrisk ljusbild. Olika alternativ för fästanordningar finns som tillbehör. Brinntid 120 000 h.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Komplett stolpe med modern armatur för privat och offentlig belysning. Tillverkad i gjuten aluminium. Stolpen är teleskopernade. Finns i två färger. Kan fås med 3000K eller 4000K. Symmetris eller asymmetrisk ljusbild. Olika alternativ för fästanordningar finns som tillbehör. Brinntid 120 000 h.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Art.Nr. | 1832GR |
| Färg | Antracitgrå |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Höjd | 450 mm |
| Effekt | 14,4 W |
| Sockel | Modul |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Kabellängd | 3,7 m |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 2360 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 14,4 W |
| Serie | Koster |
| Typ | Stolparmatur |
| Vikt | 2,6 kg |
| Bredd | 245 mm |
| Dimbar | Nej |
| Ljusflöde | 2045 lumen |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7042891832080 |
