Stolparmatur Norlys Visby
fr.4 993 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Visby
4 993 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Lykthus Visby Alu 5003AL
Modernt lykthus för offentlig belysning. Passar till stolpar med en diameter på 60mm och höjd på ca. 3.4 meter. Finns för både 3000K o 4000K. Kan användas som väggmodell med ett speciellt fäste som finns som tillbehör. Stolpar finns även det som tillbehör.
Recensioner
SvenVerifierad köpare
för 5 år sedanTyckte den såg snygg ut.
- fungerar inte till belåtenhet
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Färg | Aluminium, Grå |
| Ingår Ljuskälla | Ja, Ja, LED |
| Ljustemperatur | 3000, 4000 K |
| Höjd | 460 mm |
| Effekt | 27, 30,4, 44,5, 49,2 W |
| Sockel | LED-modul |
| Energieffektivitet | A, A+ |
| Spänning | 240 V |
| IP-Klassning | IP65 |
| Material | Aluminium |
| Serie | Visby |
| Typ | Stolpbelysning |
| Dimbar | Nej |
| Djup | 620 mm |
| Effekt/prestanda | 27, 30,4, 44,5, 49,2 W |
| Bredd | 620 mm |
| Diameter | 620 mm |
| Ljusflöde | 1525, 2465 lumen |



