Stolparmatur Westal Arnäs 2L
Rek. pris 5 189 kr
fr.4 809 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Arnäs 2L
4 809 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Stolparmatur Westal Arnäs 2L är en finslipad armaturklassiker i mycket hög kvalitet. Lyktan är tillverkad i material som ger en mycket tålig armatur med extremt lång livslängd. Ljuskällan avbländas av fyra tätt positionerade bländskyddsringar som ger mycket behaglig ljuskomfort.
Varumärke
WestalBeskrivning
Stolparmatur Westal Arnäs 2L är en finslipad armaturklassiker i mycket hög kvalitet. Lyktan är tillverkad i material som ger en mycket tålig armatur med extremt lång livslängd. Ljuskällan avbländas av fyra tätt positionerade bländskyddsringar som ger mycket behaglig ljuskomfort.
Övrigt
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Färg | Galvaniserad, Koppar |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 390 mm |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 930 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Serie | Arnäs |
| Produkttyp | Stolparmatur |
| Bredd | 356 mm |
| Dimbar | Ja |
| Material | Koppar, Stål |
