Stolparmatur Westal Lykta Retro 3k
fr.8 239 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Lykta Retro 3k
8 239 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Stolparmatur Westal Lykta Retro 3k är en stilren stolparmatur i modern stil med rotationssymmetriskt avbländad och reflekterad, indirekt ljusbild. Denna lampa har en kromaterad och pulverlackerad stomme, kupan är tillverkad i klar UV-beständig PET-G. Den har en utbytbar LED-enhet och levereras med kabelavlastning och snabbkopplingsplint 3x2x2,5 mm².
Varumärke
WestalBeskrivning
Stolparmatur Westal Lykta Retro 3k är en stilren stolparmatur i modern stil med rotationssymmetriskt avbländad och reflekterad, indirekt ljusbild. Denna lampa har en kromaterad och pulverlackerad stomme, kupan är tillverkad i klar UV-beständig PET-G. Den har en utbytbar LED-enhet och levereras med kabelavlastning och snabbkopplingsplint 3x2x2,5 mm².
Övrigt
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Färg | Alugrå, Svart |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Höjd | 610 mm |
| Effekt/prestanda | 24,7 W |
| Sockel | LED |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED |
| Material | Aluminium |
| Serie | Retro |
| Produkttyp | Stolparmatur |
| Bredd | 552 mm |
| Dimbar | Nej |

