Stolparmatur Westal Tellus 3L
Rek. pris 6 324 kr
fr.5 710 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Tellus 3L
5 710 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Stolparmatur Westal Tellus 3L är en elegant lampklassiker. Tellus är en armaturserie som beroende på utförande ger olika karaktär till villan, flerfamiljshuset eller sommarstugan. Den gemensamma nämnaren är ett väl avbländat ljus och ringraster i metall samt skyddsglas i stallglas. Hög kvalitet i materialen som rostskyddsbehandlats före lack.
Varumärke
WestalBeskrivning
Stolparmatur Westal Tellus 3L är en elegant lampklassiker. Tellus är en armaturserie som beroende på utförande ger olika karaktär till villan, flerfamiljshuset eller sommarstugan. Den gemensamma nämnaren är ett väl avbländat ljus och ringraster i metall samt skyddsglas i stallglas. Hög kvalitet i materialen som rostskyddsbehandlats före lack.
Övrigt
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Färg | Koppar, Vit |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 300 mm |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP44 |
| Serie | Tellus |
| Produkttyp | Stolparmatur |
| Bredd | 300 mm |
| Dimbar | Ja |
| Djup | 400, 750 mm |
| Material | Koppar, Stål |

