Stolpbelysning PR Home LutonGrå
1 985 kr
1 774 krSpara 11 %Kampanj
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Färg:
Grå
LjuskällaLjuskälla PR Home Perfect Klot E27
99 kr
Luton
Grå
1 774 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Stolpbelysning PR Home Luton är en pollare i pulverlackad metall. Med E27-lamphållare anpassad för användning med såväl traditionellt glödljus som med nyare LED-ljuskällor, max 15W. På baksida av armaturen finns även ett 230V, IP44 eluttag för anslutning av andra elektriska apparater.
Varumärke
PR HomeBeskrivning
Stolpbelysning PR Home Luton är en pollare i pulverlackad metall. Med E27-lamphållare anpassad för användning med såväl traditionellt glödljus som med nyare LED-ljuskällor, max 15W. På baksida av armaturen finns även ett 230V, IP44 eluttag för anslutning av andra elektriska apparater.
Belysningen är för fast jordad installation, 230V och IP44-klassad.
Det medföljer en fästplatta i metall och rostfria muttrar för montering av stolpbelysningen på befintligt underlag, använd lämpliga fästelement (medföljer ej) anpassat till det aktuella underlaget. Till denna stolpbelysning finns även ett anpassat markfäste för nedgrävd installation, artikelnummer 1911220 som säljs separat.
Det medföljer en fästplatta i metall och rostfria muttrar för montering av stolpbelysningen på befintligt underlag, använd lämpliga fästelement (medföljer ej) anpassat till det aktuella underlaget. Till denna stolpbelysning finns även ett anpassat markfäste för nedgrävd installation, artikelnummer 1911220 som säljs separat.
Egenskaper
| Varumärke | PR Home |
| Art.Nr. | 121007 |
| Färg | Grå |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Höjd | 1000 mm |
| Effekt | 15 W |
| Sockel | E27 |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Djup | 210 mm |
| Effekt/prestanda | 15 kW |
| Vikt | 5,8 kg |
| Bredd | 195 mm |
| Spänning | 230 V |
| IP-Klassning | IP44 |
| Material | Metall |
| Effekt/prestanda | 15 W |
| Serie | Luton |
| Typ | Utebelysning |
| EAN-nr | 7330976124121 |


