Markbelysning SG ARMATUREN Luna Deco 1
Rek. pris 1 069 kr
810 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Luna Deco 1
810 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Luna Deco är framtagen för effektbelysning från marken. De passar också bra för väggmontering. De tillverkas av syrafast stål och pulverlackad maskinbearbetad aluminium och har 10 års garanti mot rost.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Luna Deco är framtagen för effektbelysning från marken. De passar också bra för väggmontering. De tillverkas av syrafast stål och pulverlackad maskinbearbetad aluminium och har 10 års garanti mot rost.
Helt vattentät (IP67). Naturligtvis IK10, och en bil kan köra över den säkert. Integrerad, förseglad LED-ljuskälla. Ett rör för montering i marken medföljer samt ett fäste för väggmontering. Levereras med en kabel för 24 V-matning.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7764895 |
| Effekt/prestanda | 3 W |
| Dimbar | Ja |
| Energieffektivitet | G |
| Typ | Markbelysning |
| IP-Klassning | IP67 |
| Serie | Luna Deco |
| Spänning | 24 V |
| Håltagningsmått | 40 mm |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 630012 |
| Material | Aluminium och rostfritt stål |
| Kabellängd | 1 m |
| Djup | 51 mm |
| Diameter | 60 mm |
| Ljusflöde | 3/W lumen lumen |
| Effekt | 3 W |
| Vikt | 0,352 kg |
| EAN-nr | 7021986300123 |

