Markspotlight Norlys Moss
fr.2 633 kr
fr.2 065 krFrån 17 %Kampanj26 tim kvar!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Moss
2 065 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Markspot Moss Grafit 6600GR
Spotarmatur i gjuten aluminium för landskap och fasadbelysning. Finns för både mark,vägg och stolpmontage. Finns med två olika styrkor på LED.modul. Finns för både 3000 och 4000Kelvin.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Effekt/prestanda | 4, 8 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Antracitgrå |
| Dimbar | Ja |
| Energieffektivitet | E |
| Typ | Markspotlight |
| IP-Klassning | IP65 |
| Sockel | Modul |
| Serie | Moss |
| Höjd | 0,6 m |
| Spänning | 240 V |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Vikt | 0,95 kg |
| Bredd | 160 mm |
| Höjd | 600 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 6600GR, 6602GR |
| Ljusflöde | 389, 686 lumen |
| Effekt | 4, 8 W |


