Strålkastare Hide-a-lite Scout10W 1100/840
Rek. pris 1 612 kr
709 kr
672 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Effekt/prestanda:
10 W

Scout
10W 1100/840
672 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Strålkastare i tre storlekar med robust design och IP65 utförande för tuffare miljöer utomhus. Höga ljusflöden med jämn och symmetrisk ljusbild, lämplig för belysning av skyltar och fasader. Armaturen har en vinklad bygel som underlättar montage med skruvdragare och kan riktas upp till 180°. Levereras komplett med inbyggt drivdon och 2m gummikabel för direkt 230V-anslutning. Förlängningsarm och bländskydd finns som tillbehör och beställs separat.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Strålkastare i tre storlekar med robust design och IP65 utförande för tuffare miljöer utomhus. Höga ljusflöden med jämn och symmetrisk ljusbild, lämplig för belysning av skyltar och fasader. Armaturen har en vinklad bygel som underlättar montage med skruvdragare och kan riktas upp till 180°. Levereras komplett med inbyggt drivdon och 2m gummikabel för direkt 230V-anslutning. Förlängningsarm och bländskydd finns som tillbehör och beställs separat.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7764278 |
| Effekt | 10 W |
| Färg | Svart |
| Energieffektivitet | A+ |
| Höjd | 118 mm |
| Bredd | 182 mm |
| Djup | 34 mm |
| Effekt/prestanda | 10 W |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED |
| Typ | Utanpåliggande |
| Anslutning | Kablage |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Spänning | 230 V |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Ljusspridningsvinkel | 115 ° |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7392971131450 |

