Strålkastare Hide-a-lite Scout30W 3600/840
Rek. pris 2 677 kr
1 228 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Effekt/prestanda:
30 W

Scout
30W 3600/840
1 228 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Strålkastare i tre storlekar med robust design och IP65 utförande för tuffare miljöer utomhus. Höga ljusflöden med jämn och symmetrisk ljusbild, lämplig för belysning av skyltar och fasader. Armaturen har en vinklad bygel som underlättar montage med skruvdragare och kan riktas upp till 180°. Levereras komplett med inbyggt drivdon och 2m gummikabel för direkt 230V-anslutning. Förlängningsarm och bländskydd finns som tillbehör och beställs separat.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Strålkastare i tre storlekar med robust design och IP65 utförande för tuffare miljöer utomhus. Höga ljusflöden med jämn och symmetrisk ljusbild, lämplig för belysning av skyltar och fasader. Armaturen har en vinklad bygel som underlättar montage med skruvdragare och kan riktas upp till 180°. Levereras komplett med inbyggt drivdon och 2m gummikabel för direkt 230V-anslutning. Förlängningsarm och bländskydd finns som tillbehör och beställs separat.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Art.Nr. | 7764279 |
| Effekt | 30 W |
| Färg | Svart |
| Energieffektivitet | A+ |
| Höjd | 178 mm |
| Bredd | 238 mm |
| Djup | 40 mm |
| Effekt/prestanda | 30 W |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED |
| Typ | Utanpåliggande |
| Anslutning | Kablage |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Spänning | 230 V |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Ljusspridningsvinkel | 115 ° |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7392971131467 |


