Pollare Markslöjd Kurt Mörkgrå Utebelysning i Metall
Rek. pris 2 099 kr
849 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Kurt Mörkgrå Utebelysning i Metall
849 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr
Varumärke
MarkslöjdBeskrivning
Pollare som ger ett sobert intryck och ett behagligt sken.
Komplettera med vägglampa i samma serie. Markfäste ingår.
Fördelar: Pollare Markslöjd Kurt Mörkgrå Utebelysning i Metall
- Ger behagligt sken
- Sobert intryck
- Markfäste ingår
Fördelar: Pollare Markslöjd Kurt Mörkgrå Utebelysning i Metall
- Ger behagligt sken
- Sobert intryck
- Markfäste ingår
Recensioner
Michael TVerifierad köpare
för 5 år sedanMycket prisvärda pollare som ger ett snyggt sken. Bra inkopplingsplint och god kvalitetskänsla.
FreddaVerifierad köpare
för 7 år sedanBra lampa gillade höjden 60cm så det inte blir en stolpe i min trädgård.
- Fungerar inte med klotlampa (LED)
K W HVerifierad köpare
för 7 år sedanMotsvarade helt min förväntan. Markfästet har jag dock tillverkat ett eget och det får man säkert räkna med. Det medskickade verkade att fungera lite väl universal. Som helhet mycket nöjd!
Jonab EL ABVerifierad köpare
för 7 år sedanTotalt var det en bra armatur men anslutningsplinten var värdelös, ändras den så är pollare klockren. Mvh Hans Jonsson VD Jonab el ab
+ Snygg pollare
- Dålig plint
Egenskaper
| Varumärke | Markslöjd |
| Art.Nr. | 102571 |
| Höjd | 0,6 m |
| Effekt/prestanda | 20 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Grå |
| IP-Klassning | IP44 |
| Sensor | Nej |
| Sockel | E27 |
| Serie | Kurt |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Pollare |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metall |
| Diameter | 120 mm |
| Effekt | 20 W |
| Höjd | 600 mm |
| EAN-nr | 7330024516571 |




