Pollare Nordlux Arki 100
Rek. pris 2 499 kr
fr.1 685 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Arki 100
1 685 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Arki är en pollare från Nordlux av den danska designern Bønnelycke MDD som kännetecknas av sin vackra kupolliknande skärm och de minimalistiska, rena linjerna inspirerade av den klassiska arkitektlampan. Arki balanserar enkelhet och elegans samtidigt som den ger precis rätt belysning för din entré, uppfart, terrass eller andra utomhusutrymmen.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Arki är en pollare från Nordlux av den danska designern Bønnelycke MDD som kännetecknas av sin vackra kupolliknande skärm och de minimalistiska, rena linjerna inspirerade av den klassiska arkitektlampan. Arki balanserar enkelhet och elegans samtidigt som den ger precis rätt belysning för din entré, uppfart, terrass eller andra utomhusutrymmen.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Höjd | 1 m |
| Färg | Galvaniserat Stål, Svart |
| IP-Klassning | IP54 |
| Sensor | Nej |
| Sockel | E27 |
| Serie | Arki |
| Spänning | 230 V |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Metal |
| Typ | Pollare |
| Dimbar | Ja |
| Bredd | 200 mm |
| Höjd | 1000 mm |
