Pollare Nordlux Justina Solar
Rek. pris 1 149 kr
fr.759 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Justina Solar
759 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Den solcellsdrivna Justina-serien från danska designduon Says Who har en rund, klassisk design med en stor ljusyta som automatiskt tänds när sensorn känner av rörelse. Perfekt längs husfasaden eller vid ytterdörren för att skapa synlighet när du kommer hem – utan att du behöver fumla efter kontakten. Enkel installation utan behov av kabeldragning.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Den solcellsdrivna Justina-serien från danska designduon Says Who har en rund, klassisk design med en stor ljusyta som automatiskt tänds när sensorn känner av rörelse. Perfekt längs husfasaden eller vid ytterdörren för att skapa synlighet när du kommer hem – utan att du behöver fumla efter kontakten. Enkel installation utan behov av kabeldragning.
Egenskaper
- Laddas via solceller
- Rörelsesensor tänder lampan
- Enkel installation utan behov av kabeldragning
- Dark Sky Protection
- Fem års LED-garanti
- Laddas via solceller
- Rörelsesensor tänder lampan
- Enkel installation utan behov av kabeldragning
- Dark Sky Protection
- Fem års LED-garanti
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Höjd | 600 mm |
| Effekt/prestanda | 5 W |
| Färg | Grå, Svart |
| Spänning | 3,7 V |
| Djup | 230 mm |
| Diameter | 230 mm |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljustemperatur | 3000K K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Metall |
| Serie | Justina |
| Sockel | SolarLed |
| Produkttyp | Pollare |
| Vikt | 1,0652 kg |
| Bredd | 230 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Ja |
