


Pollare NordluxLintonMässing
Rek. pris 2 499 kr
!
1 856 kr1 868 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Färg: Mässing

Linton
Mässing1 856 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Linton-serien av den danska designduon Says Who är utförd i en rund och elegant design med tydliga referenser till den klassiska lyktan. Den har en räfflad diffusor som ger ett behagligt mjukt ljus och en bas av galvaniserat stål som är väl lämpad för hårt väder. Lampan med spett skapar en perfekt atmosfär för din uppfart, terrass eller gång. Enkel installation i marken med Nordlux basenhet.
Varumärke
Beskrivning
Linton-serien av den danska designduon Says Who är utförd i en rund och elegant design med tydliga referenser till den klassiska lyktan. Den har en räfflad diffusor som ger ett behagligt mjukt ljus och en bas av galvaniserat stål som är väl lämpad för hårt väder. Lampan med spett skapar en perfekt atmosfär för din uppfart, terrass eller gång. Enkel installation i marken med Nordlux basenhet.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Art.Nr. | 2218308035 |
| Höjd | 799 mm |
| Färg | Mässing |
| Material | Mässing |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 145 mm |
| Diameter | 99 mm |
| Dimbar | Ja |
| IP-Klassning | IP54 |
| Sensor | Nej |
| Vikt | 2,56 kg |
| Bredd | 145 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | LINTON |
| Sockel | E27 |
| Typ | Pollare |
| EAN-nr | 5704924011085 |

