












Pollare NordluxSaulio Solcellslampa
609 kr 979 kr
Spara 38 %
Kampanj
56 tim kvar!
30 dagars prisgaranti

Saulio Solcellslampa
609 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Saulio från den danska designduon Says Who är en solcellsdriven trädgårdslampa med en sober, strömlinjeformad design. Saulio laddas med solljus under dagen och slås på när den känner av rörelse under natten. Du kan välja mellan två sensorinställningar: av/på eller från kvällsljus till fullt ljus när du går förbi. Perfekt att placera längs uppfarten eller en gång så att den lyser när du eller dina gäster kommer hem. Enkel installation utan kabeldragning.
Varumärke
Beskrivning
Saulio från den danska designduon Says Who är en solcellsdriven trädgårdslampa med en sober, strömlinjeformad design. Saulio laddas med solljus under dagen och slås på när den känner av rörelse under natten. Du kan välja mellan två sensorinställningar: av/på eller från kvällsljus till fullt ljus när du går förbi. Perfekt att placera längs uppfarten eller en gång så att den lyser när du eller dina gäster kommer hem. Enkel installation utan kabeldragning.
Lampan har inbyggd dimbar ljuskälla med knapp eller touch.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
|---|---|
| Art.Nr. | 2518268003 |
| Höjd | 600 mm |
| Effekt | 4,45 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Svart |
| Energieffektivitet | F |
| Ljuskälla | SolarLed |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Saulio |
| Sockel | SolarLed |
| Typ | Pollare |
| Kabellängd | 1 m |
| Spänning | 5 V |
| Djup | 170 mm |
| Dimbar | Ja |
| IP-Klassning | IP44 |
| Längd | 136 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 500 ° |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Sensor | Ja |
| Vikt | 1,52 kg |
| EAN-nr | 5704924023484 |
