Pollare Nordlux Sidara 95 Seaside Utebelysning IP44
Nyhet
fr.2 699 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Sidara 95 Seaside Utebelysning IP44
2 699 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

-Dekorativ perforerad design
-Vacker ljuseffekt
-Lätt att installera med den medföljande basen
-Extra tåligt material som lämpar sig för kustområden (Designed For Seaside)
-10 års garanti mot försämring av ytan
-Vacker ljuseffekt
-Lätt att installera med den medföljande basen
-Extra tåligt material som lämpar sig för kustområden (Designed For Seaside)
-10 års garanti mot försämring av ytan
Varumärke
NordluxBeskrivning
-Dekorativ perforerad design
-Vacker ljuseffekt
-Lätt att installera med den medföljande basen
-Extra tåligt material som lämpar sig för kustområden (Designed For Seaside)
-10 års garanti mot försämring av ytan
-Vacker ljuseffekt
-Lätt att installera med den medföljande basen
-Extra tåligt material som lämpar sig för kustområden (Designed For Seaside)
-10 års garanti mot försämring av ytan
Sidara markbelysning är designad av välrenommerade Jacob Jensen Design och förenar modern minimalism med ett elegant arkitektoniskt uttryck. Den perforerade ytan skapar ett vackert spel av ljus och skugga i ditt uterum. Enkel att installera med den medföljande basen. Denna produkt ingår i vårt sortiment ”Designed For Seaside” som är utvecklat med en unik ytbehandling och färg för att klara även de tuffaste väderförhållandena vid kusten.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Höjd | 0,95 m |
| Färg | Antracitgrå, Brunmetallic, Svart |
| IP-Klassning | IP44 |
| Sockel | E27 |
| Serie | Sidara |
| Spänning | 230 V |
| Material | Aluminium |
| Typ | Pollare |
| Ljuskälla | RetrofitFixture |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Användningsområde | Utomhus |
| Längd | 120 mm |
| Bredd | 120 mm |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 950 mm |
