Pollare Norlys Egersund H63
fr.5 518 kr
Sänkt pris!på utvalda
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Egersund H63
5 518 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Pollare Egersund Alu 5015AL
En populär pollare främst till offentliga miljöer. Tillverkad i gjuten aluminium. Avskärmad ljusspridning för bländfritt ljus. Glas i klar PMMA. Denna pollare finns i två olika färger och även i en kortare variant. Finns med både 3000K o 4000K, även med DALI2. Olika alternativ till fästanordningar finns som tillbehör.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Höjd | 0,63 m |
| Effekt/prestanda | 20,3 W |
| Färg | Aluminium, Grafit |
| Energieffektivitet | A+ |
| IP-Klassning | IP65 |
| Sockel | LED-modul |
| Serie | Egersund |
| Spänning | 240 V |
| Ingår Ljuskälla | Ja, LED |
| Material | Aluminium |
| Typ | Pollare |
| Diameter | 200 mm |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 20,3 W |
| Höjd | 630 mm |
| Ljustemperatur | 3000, 4000 K |

