Pollare Norlys Egersund Mini 5118
fr.4 756 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Egersund Mini 5118
4 756 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

En smalare variant av vår populära Egersund pollare. Denna passar lika bra till offentliga som privata miljöer. Tillverkad i gjuten aluminium. Avskärmad ljusspridning för bländfritt ljus. Glas i klar PMMA. Denna pollare finns i två olika färger och även i en kortare variant. Finns med både 3000K och 4000K. Olika alternativ till fästanordningar finns som tillbehör. Brinntid 50 000 h.
Varumärke
NorlysBeskrivning
En smalare variant av vår populära Egersund pollare. Denna passar lika bra till offentliga som privata miljöer. Tillverkad i gjuten aluminium. Avskärmad ljusspridning för bländfritt ljus. Glas i klar PMMA. Denna pollare finns i två olika färger och även i en kortare variant. Finns med både 3000K och 4000K. Olika alternativ till fästanordningar finns som tillbehör. Brinntid 50 000 h.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Höjd | 490 mm |
| Effekt/prestanda | 10 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Aluminium, Antracittgrå |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 120 mm |
| Diameter | 120 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Egersund |
| Sockel | Modul |
| Produkttyp | Pollare |
| Vikt | 3,43 kg |
| Bredd | 120 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 1120 lumen |
| Sensor | Nej |
