Pollare Norlys Hellvik 2400
Rek. pris 7 444 kr
fr.5 661 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Hellvik 2400
5 661 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!
Varumärke
NorlysBeskrivning
Pollare Hellvik Grafit 2400GR
Modern design pollare som passar både för privata och offentliga miljöer. Bländfri med indirekt ljus. Polykarbonat med optisk struktur. Finns i två färger och två olika höjder. Olika alternativ till fästanordningar finns som tillbehör.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Höjd | 0,55 m |
| Effekt/prestanda | 6,9 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Aluminium, Antracitgrå |
| Energieffektivitet | C |
| IP-Klassning | IP65 |
| Sockel | Modul |
| Serie | Hellvik |
| Spänning | 240 V |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Typ | Pollare |
| Djup | 420 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 531 lumen |
| Effekt | 6,9 W |
| Vikt | 7,94 kg |
| Bredd | 110 mm |
| Höjd | 550 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 2400AL, 2400GR |







