Pollare Norlys Hellvik 2410
Rek. pris 9 534 kr
fr.7 298 kr
fr.7 251 krSänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Hellvik 2410
7 251 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Pollare Hellvik Alu 2410AL
Modern design pollare som passar både för privata och offentliga miljöer. Bländfri med indirekt ljus. Polykarbonat med optisk struktur. Finns i två färger och två olika höjder. Olika alternativ till fästanordningar finns som tillbehör.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Höjd | 0,85 m |
| Effekt/prestanda | 11,8 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Aluminium, Antracitgrå |
| Energieffektivitet | C |
| IP-Klassning | IP65 |
| Sockel | Modul |
| Serie | Hellvik |
| Spänning | 240 V |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Typ | Pollare |
| Djup | 420 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 1014 lumen |
| Effekt | 11,8 W |
| Vikt | 9,14 kg |
| Bredd | 110 mm |
| Höjd | 850 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 2410AL, 2410GR |






