Pollare Norlys Stavanger 5063
fr.6 808 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Stavanger 5063
6 808 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fri frakt!

Kraftig pollare i gjuten aluminium. Glas i klart polykarbonat. Finns i tre olika höjder och två olika färger. Finns även med E27 sockel. Finns med 3000K och 4000K. Vissa modeller är Dali förberedda. Olika alternativ till fästanordningar finns som tillbehör. Brinntid 50 000 h.
Varumärke
NorlysBeskrivning
Kraftig pollare i gjuten aluminium. Glas i klart polykarbonat. Finns i tre olika höjder och två olika färger. Finns även med E27 sockel. Finns med 3000K och 4000K. Vissa modeller är Dali förberedda. Olika alternativ till fästanordningar finns som tillbehör. Brinntid 50 000 h.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
| Effekt/prestanda | 9,2 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Ljusgrå, Mörkgrå |
| IP-Klassning | IP65 |
| Sensor | Nej |
| Sockel | Modul |
| Serie | Stavanger |
| Spänning | 240 V |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Typ | Pollare |
| Djup | 950 mm |
| Diameter | 200 mm |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 428 lumen |
| Effekt | 9,2 W |
| Vikt | 11,03 kg |
