Pollare Westal Alefors LED
Rek. pris 6 153 kr
fr.5 433 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Alefors LED
5 433 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fri frakt!

Pollararmatur med rotationsymmetrisk ljusbild. Armaturen är bestyckad med LED-enheten Philips Fortimo Disk 800lm. Pollaren har kopplingslucka och är anpassad för direktmontage i betongfundament 108/700. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk i både privat och offentlig miljö.
Varumärke
WestalBeskrivning
Pollararmatur med rotationsymmetrisk ljusbild. Armaturen är bestyckad med LED-enheten Philips Fortimo Disk 800lm. Pollaren har kopplingslucka och är anpassad för direktmontage i betongfundament 108/700. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk i både privat och offentlig miljö.
Kromaterad och pulverlackerad med frostad akrylcylinder.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Höjd | 1,2 m |
| Effekt/prestanda | 12 W |
| Färg | Koppar, Stål, Svart |
| Energieffektivitet | A++-A |
| IP-Klassning | IP44 |
| Sockel | LED |
| Serie | Alefors |
| Anslutning | Kopplingslucka |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Typ | Pollare |
| Effekt | 12 W |
| Bredd | 256 mm |
| Höjd | 1200 mm |
