Pollare Westal Arnäs E27 1200 mm
Rek. pris 3 934 kr
fr.3 435 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Arnäs E27 1200 mm
3 435 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 79 kr

Pollararmatur med rotationsymmetrisk ljusbild. Armaturen har E27-lamphållare som är godkänd för max 75W. Pollaren har kopplingslucka och fotplatta (125x125 mm) anpassad för fast underlag alternativt för markjärn för ingjutning. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Varumärke
WestalBeskrivning
Pollararmatur med rotationsymmetrisk ljusbild. Armaturen har E27-lamphållare som är godkänd för max 75W. Pollaren har kopplingslucka och fotplatta (125x125 mm) anpassad för fast underlag alternativt för markjärn för ingjutning. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Varmgalvaniserad med frostad akrylcylinder.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Höjd | 1,2 m |
| Effekt/prestanda | 75 W |
| Färg | Koppar, Stål |
| Energieffektivitet | A++-E |
| IP-Klassning | IP23 |
| Sockel | E27 |
| Serie | Arnäs |
| Anslutning | Kopplingslucka |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Typ | Pollare |
| Effekt | 75 W |
| Bredd | 365 mm |
| Höjd | 1200 mm |
