


Markspot NorlysMoss
fr.1 201 krfr.1 469 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Välj Effekt/prestanda
Välj Höjd
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Spotarmatur i gjuten aluminium för landskap och fasadbelysning. Finns för både mark och väggmontage. Finns med två olika styrkor på LED.modul. Finns för både 3000 och 4000 K. Brinntid 50 000 h.
Egenskaper
| Varumärke | Norlys |
|---|---|
| Effekt/prestanda | 4, 8 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Antracitgrå |
| Höjd | 64,5, 72,5 mm |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Moss |
| Sockel | Modul |
| Produkttyp | Markspotlight |
| Spänning | 240 V |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| Ljustemperatur | 3000, 4000 K |
| Djup | 108, 64,5 mm |
| Ljusflöde | 389 lumen, 414 lumen, 686 lumen, 699 lumen |
| Bredd | 85, 72,5 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 80 ° |
| Vikt | 0,56 kg |
