Spotlight SG ARMATUREN Hovden Midi 3K 36°
Rek. pris 2 549 kr
1 652 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Hovden Midi 3K 36°
1 652 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Hovden är en premiumserie med trädgårdsspots för belysning av utomhusmiljöer. Fäste medföljer som kan fästas på en vägg, i marken, eller på ett markspett. Huvudet kan roteras 360 grader vilket gör installationen flexibel. Aluminiumreflektorn ger 15 och 36 graders ljusspridning för spot- eller strålkastareffekter. Ytterligare bländningskydd finns också tillgängliga. Dimbar med bakkantsstyrning.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Hovden är en premiumserie med trädgårdsspots för belysning av utomhusmiljöer. Fäste medföljer som kan fästas på en vägg, i marken, eller på ett markspett. Huvudet kan roteras 360 grader vilket gör installationen flexibel. Aluminiumreflektorn ger 15 och 36 graders ljusspridning för spot- eller strålkastareffekter. Ytterligare bländningskydd finns också tillgängliga. Dimbar med bakkantsstyrning.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7764901 |
| Effekt | 12 W |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Färg | Antracit |
| Energieffektivitet | F |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 116 mm |
| Diameter | 61 mm |
| IP-Klassning | IP67 |
| Längd | 1 mm |
| Ljuskälla | LED (ej utbytbar) |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 630005 |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 12 W |
| Sockel | Ingen |
| Typ | Spotlight |
| Vikt | 0,892 kg |
| Dimbar | Ja |
| Ljusflöde | 1500 lumen |
| EAN-nr | 7021986300055 |

