











Utomhuslampa EinhellGC-OL 18/1500 Li-Solo Sladdlös utan Batteri
Nyhet
515 kr
30 dagars prisgaranti

GC-OL 18/1500 Li-Solo Sladdlös utan Batteri
515 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Einhell sladdlös utomhuslampa GC-OL 18/1500 Li-Solo ger ljus i mörkret – oavsett om det är i trädgården, i verkstaden eller till och med på campingutflykten. För optimal ljusstyrka inomhus och utomhus har lampan ett starkt litiumjon-batteri i den innovativa Power X-Change-familjen.
De 36 starka LED:Arna genererar kallvitt ljust på 7 000 K och en ljusstyrka på upp till 1 500 Lumen, som kan ställas in via knapptryckning i 3 steg. Ljusvidden är därmed max. 4 m. För maximal flexibilitet kan lamphuvudet med 11 mm i diameter vridas horisontellt åt vänster och höger upp till 290° och svängas vertikalt upp till 300° framåt och bakåt. Halkfria fästklamrar med gummi möjliggör olika fästmöjligheter på bord, i hyllor och till och med på tältstänger. Via ett integrerat bärhandtag kan den kompakta sladdlösa lampan enkelt transporteras och därmed också användas t.ex. som ficklampa. Einhell sladdlös utomhuslampa GC-OL 18/1500 Li-Solo levereras utan batteri och utan laddare. Dessa kan köpas separat.
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
|---|---|
| Art.Nr. | 2320120 |
| Produkttyp | Sladdlös utomhuslampa |
| Spänning | 18 V |
| Höjd | 250 mm |
| Längd | 174 mm |
| Vikt | 0,46 kg |
| Bredd | 78 mm |
| EAN-nr | 4006825680423 |
