


Förvaringslåda KoziolBoxxx MGrön
125 kr
30 dagars prisgaranti
Beskrivning
Förvaringslåda Boxxx M från Koziol. Passar utmärkt för kontor, badrum, vardagsrum, barnrum och kök. Lådans universella format och rektangulära bas är idealisk för användning i hyllor och skåp.
Det tyska företaget Koziol grundades 1927 och har genom åren gjort kult av både diskborstar och klädnypor. Idag finns de i över 50 länder och samarbetar med världens främsta designers. Alla produkter designas, tillverkas och produceras i underbara Odenwald sen 90 år tillbaka. Alla kollektioner är exklusivt tillverkade i miljövänlig termoplast som kan omarbetas och återvinnas upprepade gånger. Koziol använder certifierat giftfria material helt utan mjukgörare och BPA.
Specifikationer
- Multifunktionellt redskap
- Stabil
- Tål diskmaskin
- BPA- och melaminfri
Specifikationer
- Multifunktionellt redskap
- Stabil
- Tål diskmaskin
- BPA- och melaminfri
Egenskaper
| Varumärke | Koziol |
|---|---|
| Art.Nr. | 5744668 |
| Färg | Grön |
| Material | Plast |
| Produkttyp | Förvaringslåda |
| Djup | 203 mm |
| Höjd | 150 mm |
| Bredd | 297 mm |
| EAN-nr | 4002942444078 |
