Uppläggningsfat Arabia Paratiisi 36 cm
1 585 kr
30 dagars prisgaranti

Paratiisi 36 cm
1 585 kr
Förväntas åter i lager 2026-06-03
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 59 kr

Paratiisi fat ovalt från Arabia är ett vackert illustrerat fat formgivet av Birger Kaipiainen. Det ovala fatet har en vacker design med sitt rika mönster och mjuka enkla former. Använd fatet till att servera förrätter, snittar eller andra lyxiga delikatesser och kombinera det tillsammans med andra fina delar ur Paratiisi-serien.
Varumärke
ArabiaBeskrivning
Paratiisi fat ovalt från Arabia är ett vackert illustrerat fat formgivet av Birger Kaipiainen. Det ovala fatet har en vacker design med sitt rika mönster och mjuka enkla former. Använd fatet till att servera förrätter, snittar eller andra lyxiga delikatesser och kombinera det tillsammans med andra fina delar ur Paratiisi-serien.
Egenskaper
| Varumärke | Arabia |
| Art.Nr. | 57865 |
| Typ | Uppläggningsfat |
| Material | Porslin |
| Färg | Vit/Blå/Gul |
| Tillverkarens Art.Nr. | 1005599 |
| Serie | Paratiisi |
| Djup | 30 cm |
| Höjd | 4 cm |
| Bredd | 35 cm |
| EAN-nr | 6411800089555 |

