



Poster GallerixÄlvalek By August MalmströmStorlek: 21x30 cm
95 kr 119 kr
Spara 20 %
Kampanj
30 dagars prisgaranti
Storlek (cm)
Välj Utförande
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Poster med målningen Älvalek av August Malmström från år 1866. Den föreställer en ringlande morgondimma med dansande älvor i ett månbelyst landskap. Målningen tillföll Nationalmuseum 1872 genom Karl XV:s testamente.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
|---|---|
| Art.Nr. | 4723-21x30 |
| Motiv | Älvalek By August Malmström |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Format | Liggande |
| Färg | Flerfärgad |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Storlek | 21x30 cm |
| Djup | 2 mm |
| Djup | 2 cm |

