
Poster Gallerix Kräftfångst By Carl Larsson
FRI FRAKT
fr.119 kr
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Kräftfångst By Carl Larsson
119 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster med målningen Kräftfångst av Carl Larsson från år 1898. , Den lilla flickan på bilden, Lisbeth, var Carls dotter och fjärde barn. Carl Larsson är en av Sveriges mest älskade konstnärer. Han är känd för sina akvareller av idylliskt familjeliv.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen Kräftfångst av Carl Larsson från år 1898. , Den lilla flickan på bilden, Lisbeth, var Carls dotter och fjärde barn. Carl Larsson är en av Sveriges mest älskade konstnärer. Han är känd för sina akvareller av idylliskt familjeliv.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Format | Liggande |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Motiv | Kräftfångst By Carl Larsson |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Djup | 2 mm |
| Färg | Flerfärgad |
| Storlek | 21x30, 30x40, 50x70, 70x100 cm |


