Badhandduk Lexington Icons Original Moonbeam100x150 cm
750 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Vald variant
Mått:
100x150 cm

Icons Original Moonbeam
100x150 cm
750 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Badhandduk Lexington Icons Original är en stilren frottéhandduk gjort av spunnen och ren kammad bomull som har en god absorberingsförmåga samtidigt som den kommer bli en elegant detalj i badrummet. Tack vare dessa egenskaper blir handduken otroligt mjuk och fluffig, en lyxig hotellkänsla.
Varumärke
LexingtonBeskrivning
Badhandduk Lexington Icons Original är en stilren frottéhandduk gjort av spunnen och ren kammad bomull som har en god absorberingsförmåga samtidigt som den kommer bli en elegant detalj i badrummet. Tack vare dessa egenskaper blir handduken otroligt mjuk och fluffig, en lyxig hotellkänsla.
Frottéhanddukar är kända för sitt vävsätt vilket är bomull vävt i öglor som gör att tyget får sin goda absorptionsförmåga och mjukhet. Frottéhanddukar är också väldigt slitstarka och tål många tvättar.
Skötselråd
- Varm tvätt (60°)
- Använd inte blekmedel
- Torktumlas vid låg/medelhög temperatur
- Stryk med låg temperatur
- Får ej kemtvättas
Skötselråd
- Varm tvätt (60°)
- Använd inte blekmedel
- Torktumlas vid låg/medelhög temperatur
- Stryk med låg temperatur
- Får ej kemtvättas
Egenskaper
| Varumärke | Lexington |
| Art.Nr. | 44391-12 |
| Färg | Beige |
| Mått | 100x150 cm |
| Bredd | 100 cm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 10002046-1060-TW35 |
| Längd | 150 cm |
| Typ | Badhanddukar |
| Material | Bomull |
| Serie | Icons |
| EAN-nr | 7321301362981 |
