Barnmatta KM Carpets Atlas Star Turkos Rund
Rek. pris 679 kr
479 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti

Atlas Star Turkos Rund
479 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad från: 39 kr

Barnmatta KM Carpets Atlas Star Turkos Rund 120 är en maskinvävd matta som kommer i vita, grå och turkosa toner. Mattan har en grå langettering på långsidorna och pryds av ett rutmönster med stjärnor och halvmånar.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Barnmatta KM Carpets Atlas Star Turkos Rund 120 är en maskinvävd matta som kommer i vita, grå och turkosa toner. Mattan har en grå langettering på långsidorna och pryds av ett rutmönster med stjärnor och halvmånar.
Atlas Star är gjord i carvingteknik, vilket innebär att mattan har utskärningar för att göra detaljer mer framträdande.
Tvättråd
Fläckar avlägsnas med en ren ljus frottéhandduk, lite ljummet vatten och milt rengöringsmedel. För tvätt av hela mattan rekommenderas fackmässig tvätt.
Övrigt
När man första gången rullar ut sin matta ifrån förpackningen så kan det förekomma linjer eller veck - detta är helt normalt och kommer att försvinna med tiden.
Tvättråd
Fläckar avlägsnas med en ren ljus frottéhandduk, lite ljummet vatten och milt rengöringsmedel. För tvätt av hela mattan rekommenderas fackmässig tvätt.
Övrigt
När man första gången rullar ut sin matta ifrån förpackningen så kan det förekomma linjer eller veck - detta är helt normalt och kommer att försvinna med tiden.
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Art.Nr. | 50553 |
| Färg | Blå |
| Mått | Ø120 cm |
| Diameter | 120 cm |
| Material | Polypropylen |
| Typ | Barnmatta |
| Serie | Atlas |
| Form | Rund |
| Tjocklek | 1,3 cm |
| EAN-nr | 7340124750553 |



