







Ryamatta KM CarpetsSoftRöd, Mått: 300x400 cm
Rek. pris 2 999 kr
!
2 005 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Färg: Röd
Mått (cm)

Soft
Röd, Mått: 300x400 cm2 005 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Soft är en serie enfärgade, stilrena och lättmöblerade mattor. Med sin breda palett samt variation av storlekar och former finns det absolut en soft för alla. Den har en tät och mjuk lugg med ”vill klappa” känsla. En matta man vill gosa med. Passar precis lika bra för det krypande lilla barnet som intill sängen eller som en färgklick i badrummet.
Mattorna har en halkfri baksida som gör att de ligger säkert på plats.
Varumärke
Beskrivning
Soft är en serie enfärgade, stilrena och lättmöblerade mattor. Med sin breda palett samt variation av storlekar och former finns det absolut en soft för alla. Den har en tät och mjuk lugg med ”vill klappa” känsla. En matta man vill gosa med. Passar precis lika bra för det krypande lilla barnet som intill sängen eller som en färgklick i badrummet.
Mattorna har en halkfri baksida som gör att de ligger säkert på plats.
Soft är en serie enfärgade, stilrena och lättmöblerade mattor. Med sin breda palett samt variation av storlekar och former finns det absolut en soft för alla. Den har en tät och mjuk lugg med ”vill klappa” känsla. En matta man vill gosa med. Passar precis lika bra för det krypande lilla barnet som intill sängen eller som en färgklick i badrummet. Mattorna har en halkfri baksida som gör att de ligger säkert på plats.I ett levande hem händer det att olyckan är framme, då går det utmärkt att tvätta dessa mattor i maskin upp till 30°C.Tvättråd: Maskintvätt 30°C, plantorkas. Mindre fläckar avlägsnas med lite ljummet vatten, frottéhandduk eller mjuk borste
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
|---|---|
| Art.Nr. | 59736 |
| Färg | Röd |
| Mått | 300x400 cm |
| Bredd | 300 cm |
| Längd | 400 cm |
| Utförande | Maskinvävd |
| Material | Polyester |
| Produkttyp | Ryamatta |
| Serie | Soft |
| Stil | Modern |
| Tjocklek | 2 cm |
| Form | Rektangulär |
| EAN-nr | 7340205359736 |








