2-sitssoffa Manor House Chesterfield Deluxe SammetBeige
Rek. pris 9 999 kr
8 238 kr
30 dagars prisgaranti

Chesterfield Deluxe Sammet
Beige
8 238 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans Fraktkostnad från: 149 kr

2-sitssoffa Manor House Chesterfield Deluxe Sammet är en 2-sitssoffa i sammet. Den är utsmyckad med klädda knappar, pärlspikar och eleganta hjul på de främre benen.
Varumärke
Manor HouseBeskrivning
2-sitssoffa Manor House Chesterfield Deluxe Sammet är en 2-sitssoffa i sammet. Den är utsmyckad med klädda knappar, pärlspikar och eleganta hjul på de främre benen.
Chesterfield Deluxe är en ljuvlig soffserie med lyxiga Chesterfield-soffor, fåtöljer samt fotpallar som finns i en rad olika utföranden. Designen är i den klassiska stilen, som får en att tänka på engelska rökrum och bibliotek, samtidigt som det känns som nytt och fräscht. De djuphäftade knapparna tillsammans med de rejäla sittplymåerna ger soffan karaktär och charm, ett gediget hantverk av högsta kvalitet.
Egenskaper
| Varumärke | Manor House |
| Art.Nr. | 653669 |
| Färg | Beige |
| Bredd | 150 cm |
| Höjd | 80 cm |
| Djup | 86 cm |
| Ben | Ek |
| Sittbredd | 120 cm |
| Material | Sammet |
| Typ | 2-sitssoffa |
| Serie | Chesterfield Deluxe |
| Antal Sittplatser | 2 |
| Stil | Rustik |
| Montering | Nej |
| Stomme | Spånskiva/Massivt trä |
| Martindale | 25000 |
| Höjd armstöd | 80 cm |
| Sittdjup | 55 cm |
| Sitthöjd | 50 cm |
| Total höjd | 80 cm |










