Spartrappa Dolle Paris L-form med Fyrkantigt Räcke utan Sättsteg
Rek. pris 42 917 kr
fr.36 210 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Paris L-form med Fyrkantigt Räcke utan Sättsteg
36 210 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 8-10 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Paris är en platsbesparande trappa från Dolle med träräcke. Trappan är tillverkad i tidlös och enkel design med 14 djupa steg som garanterar hög komfort. Trappan kan höjdjusteras genom att kapa vangstyckena. Trappan är testad till en max belastning på 150 kg.
Varumärke
DolleBeskrivning
Paris är en platsbesparande trappa från Dolle med träräcke. Trappan är tillverkad i tidlös och enkel design med 14 djupa steg som garanterar hög komfort. Trappan kan höjdjusteras genom att kapa vangstyckena. Trappan är testad till en max belastning på 150 kg.
Obs! Denna trappa är inte godkänd som huvudtrappa. Kontrollera om besiktningskrav föreligger där trappan skall monteras.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Dolle |
| Material | Lackad Ek, Vit Lackad Ek |
| Serie | Paris |
| Typ | Spartrappa |
| Utförande | Högersvängd, Vänstersvängd |
| Antal Steg | 16 st |
| Rek Öppningsmått | 850x2600 mm |
| Bredd | 835 mm |
| Färg | Ek, Vit/Ek |
| Våningshöjd | 3180 mm |
