





Spiraltrappa DolleTorontoØ 1250 mm, max takhöjd 3055 mm
Rek. pris 28 379 kr
!
22 484 kr22 690 kr
Sänkt pris!
30 dagars prisgaranti
Diameter
Antal Steg

Toronto
Ø 1250 mm, max takhöjd 3055 mm22 484 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Toronto är en spiraltrappa från Dolle som kan användas både inomhus och utomhus. Trappan finns som höger- och vänstervriden och kan användas för fyrkantiga öppningar. Stegen i trappan har hål för extra glidmotstånd.
Information
- Trappan är certifierat för en max punktbelastning på 200 kg och en max totalbelastning på 1000 kg
- Räcket är godkänt för vattenrätt belastning på 50 kg för varje meter
- Trappan är tillverkat enligt europeiska byggnadsstandard, EN 1991 och EN 199
- Trappan är certifierat för en max punktbelastning på 200 kg och en max totalbelastning på 1000 kg
- Räcket är godkänt för vattenrätt belastning på 50 kg för varje meter
- Trappan är tillverkat enligt europeiska byggnadsstandard, EN 1991 och EN 199
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Dolle |
|---|---|
| Art.Nr. | 5080300-0100 |
| Material | Galvaniserad stål |
| Diameter | 1250 mm |
| Serie | Toronto |
| Typ | Spiraltrappa |
| Antal Steg | 12 st |
| Rek Öppningsmått | 1350x1350 mm |
| Färg | Stål |
| Våningshöjd | 2665-3055 mm |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| EAN-nr | 5711094133752 |


