Trapprenovering Lundbergs Premium Country Ek Oljad Dubbelsteg
fr.2 869 kr
Se priset!
30 dagars prisgaranti
Välj variant

Premium Country Ek Oljad Dubbelsteg
2 869 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Trapprenovering Lundbergs Premium Country Ek Oljad Dubbelsteg är en serie producerad av svensk ek som har ett levande mönster med inslag av kvistar, märgstrålar och ytved. Dubbelsteget är grundoljat vilket framhäver den naturliga ådringen och kvistarna kan vara spacklade för att ge ett gediget countryutseende. Det har två trappnosar och räcker till två av trappans steg, oftast även till två av de svängda stegen. Premium är Lundbergs serie med material i helstav av finaste sortering. FSC-märkt. Stegen monteras med MS-polymerlim.
Varumärke
LundbergsBeskrivning
Trapprenovering Lundbergs Premium Country Ek Oljad Dubbelsteg är en serie producerad av svensk ek som har ett levande mönster med inslag av kvistar, märgstrålar och ytved. Dubbelsteget är grundoljat vilket framhäver den naturliga ådringen och kvistarna kan vara spacklade för att ge ett gediget countryutseende. Det har två trappnosar och räcker till två av trappans steg, oftast även till två av de svängda stegen. Premium är Lundbergs serie med material i helstav av finaste sortering. FSC-märkt. Stegen monteras med MS-polymerlim.
Egenskaper
| Varumärke | Lundbergs |
| Material | Ek |
| Serie | Premium Country Ek Oljad |
| Produkttyp | Dubbelsteg |
| Längd | 1300, 1450, 1800 mm |
| Tjocklek | 8 mm |
| Färg | Oljad Ek |
| Djup | 590 mm |
